A legfontosabb tudnivalók


A TUDOMÁNYOS DIÁKKÖR — szokásos rövidítése TDK — az egyetemi években nyíló egyik legfontosabb lehetőség, hogy az arra vállalkozó hallgató elsajátíthassa az önálló tudományos munkavégzés alapkészségeit. A későbbi tudományos kutatóvá válás első műhelye gyakorta a témavezető konzulenssel való rendszeres együttműködés. Ez a tudományos „inaskodás” követést jelent, nem pedig utánzást. A hallgató — amikor olyan irányba indul el, amelyben témavezetője már jó darabot haladt előre — a saját útját kezdi járni.


Az egyes tanszékek által meghirdetett témákról részletesebb leírás található az adott tanszék, vagy az illetékes konzulens személyes honlapján.


Az elkészült TDK dolgozatok nyilvános bemutatása minden év november közepén, a kari TDK konferencián történik. A legjobb dolgozatok jutnak el a páratlan évek tavaszán sorrakerülő országos TDK konferenciára, amelyet minden egyes alkalommal más és más intézmény rendez. Az elmúlt néhány év kari TDK konferenciájának dokumentumai megtalálhatók a http://newton.phy.bme.hu/tdk/index.html honlapon. Az éppen esedékes TDK konferenciákkal kapcsolatos határidők szintén ott olvashatók. Az első határidőáltalában október 1, a dolgozat 1 oldalas összefoglalójának benyújtása. Maga a dolgozat a kari TDK konferencia időpontjánál két héttel korábbra kell hogy elkészüljön. A tényleges munkát március-április folyamán célszerû elkezdeni.

A Matematika Intézet saját honlapján minden év február végére aktualizálja a meghirdetett TDK témák jegyzékét. Az Intézet TDK felelős oktatója dr.Garay Barna egyetemi tanár. Az egyes tanszékek TDK témáikat saját honlapjukon is közzéteszik.